Головна | ДПА - 9 клас | Реєстрація | Вхід
«  Березень 2021  »

Особливості проведення ДПА в 2021 році

ДПА-2019 для 9 класу в Україні: обов'язкові предмети, зміни та новини

Закінчення дев’ятого класу – момент першого відповідального навчального випробування, відомого школярам як ДПА (Державна підсумкова атестація). Готуватися до контрольної перевірки слід заздалегідь, щоб заповнити прогалини в знаннях і психологічно налаштуватися. Якою буде ДПА в 2021 році в 9 класі, знання з яких предметів будуть оцінювати перевіркою, та які нововведення очікують школярів, читайте далі.

Основні цілі ДПА

Атестація після 9-го класу дозволяє вирішити відразу кілька завдань:

• оцінити рівень знань школярів з певного предмета;
    • розподілити учнів, які продовжать навчання у середній школі, з профільних класів у відповідності зі схильністю до тієї чи іншої дисципліни;
    • оцінити ефективність роботи педагогічного складу і української системи освіти в цілому;
    • послужити основою для продовження навчання в коледжі чи ліцеї та отримання профільного професійної освіти.

У 2020/2021 навчальному році учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Водночас наказ МОН №1262 встановлює, що у 2020/2021 навчальному році ДПА осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Відповідно, інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів та/або її проходження онлайн є недостовірною.

Школярі мають складати іспити з таких предметів:

1. Українська мова
    2. Математика
    3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти):

– біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчальної програми школи), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія

Пропонуємо вам для прикладу завдання за 2017 рік

ДПА-2017 з української мови в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови у 2017 році
    ДПА-2017 з математики в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з математики у 2017 році
    ДПА-2017 з іноземних мов в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з іноземних мов у 2017 році
    ДПА-2017 з історії в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з історії у 2017 році
    ДПА-2017 з фізики в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з фізики у 2017 році
    ДПА-2017 з біології в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з біології у 2017 році
    ДПА-2017 з географії в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з географії у 2017 році
    ДПА-2017 з інформатики в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з інформатики у 2017 році
    ДПА-2017 з правознавства в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з правознавства у 2017 році
    ДПА-2017 з мов і літератур національних меншин в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з мов і літератур національних меншин у 2017 році
    ДПА-2017 з хімії в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з хімії у 2017 році
    ДПА-2017 із зарубіжної літератури в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів із зарубіжної літератури у 2017 році
    ДПА-2017 з української літератури в основній школі (9 клас)
    Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української літератури у 2017 році

Збірник диктантів для ДПА з української мови (9 клас)

У добірці запропоновано тексти для державної підсумкової атестації, яка проводитиметься в 9 класі у формі диктанту. Вони охоплюють усі теми чинної програми з української мови в 5–9 класах. За тематикою тексти презентують українську культуру, історію, науку та літературу. Матеріал добирався з довідників, науково-популярної літератури, сучасної публіцистики, творів українських письменників та адаптовувався відповідно до чинного правопису сучасної української мови.

Тексти диктантів відповідають мовній і соціокультурній змістовим лініям, мають пізнавальний характер і значний виховний потенціал. Тут є розповіді про українських науковців, політиків, письменників та акторів, а також пейзажні замальовки та цікаві факти про мальовничі місця України, етюди про мистецькі жанри та незвичайні вподобання. Для зручності тексти згруповано за певними темами, а саме: «Мальовнича Україна», «Достойники», «Цікавинки звідусіль», «Літературні скарби», «Народні звичаї та обряди», «Мова», «Непересічні особистості», «Природа» та «Світ захоплень». Ураховуючи, що учні навчаються в закладах різного типу, у добірці подано диктанти різного ступеня складності. Тексти підвищеної складності позначено окремо.

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України відповідно до порядку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови у 2017 році. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА

ДОСТОЙНИКИ