Головна | Брати Ґрімм | Реєстрація | Вхід
«  Грудень 2019  »
Якої, на вашу думку, недостатньо інформації на нашому сайті

Брати Ґрімм (нім. Die Gebrüder GrimmЯкоб і Вільгельм Ґрімми) — німецькі вчені, представники Гейдельберзької школи, які найбільш відомі за публікацію збірників казок і їх працями в галузі мовознавства, що стосуються звучання слів з плином часу (Закон Ґрімм). Вони є одними з найбільш відомих казкарів Європи.

Найбільш відомі їх казки:

"Гензель і Гретель"
    "Золота гуска"
    "Три ледарі"
    "Білосніжка"
    "Попелюшка"

Біографія

Якоб Людвіг Ґрімм і Вільгельм Карл народилися (відповідно) 4 січня 1785 року і 24 лютого 1786 року в Ханау поблизу Франкфурта (земля Гессен). В сім'ї було дев'ять дітей, лише шість з яких пережили дитинство. Вони провели своє раннє дитинство в «ідеалістичній» сільській місцевості. З 1790 по 1796 рік родина Ґрімм жила неподалік від будинку магістрату Гессен, а батько працював на принца Гессена.

Однак коли Якобу, старшому братові, було одинадцять років їх батько, Філип Вільгельм помер, і сім'я переїхала в тісну квартиру. Через два роки також помер їхній дідусь, залишивши їхню матір надіятися тільки на себе.

Титульна сторінка першого видання першого тому «Deutsches Wörterbuch»

Обидва брата вступили у гімназію Фрідріха в місті Кассель, а потім обидва вчилися філософії й праву в Марбурзькому університеті. Фрідріх Савіньї заснував історично-юридичну школу університету, що об'єднувала юристів, лінгвістів та істориків. Саме Савіньї збудив інтерес братів до минулого. Двадцятирічні, вони почали лінгвістичні та філологічні дослідження, які завершиться потім законом Грімм та збором і виданням народних казок. Незважаючи на то що колекції казок стали надзвичайно популярними, вони були по суті побічним продуктом лінгвістичних досліджень — головною метою братів.

У 1808 році, Якоб був назначений головним бібліотекарем короля Вестфалії, а в 1812 році брати Ґрімм опублікували свої перші томи казок. Вони отримали свої розповіді від жителів сіл і з інших джерел, таких, як вже опубліковані твори з інших культур і мов (наприклад з творів Шарля Перро). В їх співробітництві Якоб відшукував казки в той час як Вільгельм надавав їм літературної формі і дитячого стилю. У 1816 році Якоб став бібліотекарем в Касселі і Вільгельм працював його помічником. Між 1816 і 1818 роками вони опублікували два томи німецьких легенд.

Якоб залишився холостяком до його смерті, але Вільгельм був в шлюбі Доротею Вілд, дочкою фармацевта від якої в 1825 році брати почули розповідь про червоний капелюшок. В них було четверо дітей.

Вільгельм помер у Берліні 16 грудня 1859, в той час як Яків продовжував роботу над словником і пов'язаних з ним проектами, аж до його смерті в Берліні 20 вересня 1863 року. Брати поховані на цвинтарі при церкві Св. Матвія в Берліні (район Шенеберг).

Вгору сторінки